21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

7.03.2020: Całodniowe seminarium - "Dlaczego moje koty drą koty?"

7.03.2020 zapraszam na szkolenie na temat zasad współżycia kotów w grupie. Mile widziani również opiekunowie „jedynaków” - oni też miewają problemy. 

Kotka brytyjska Negra Agilis cattus*PLW trakcie szkolenia skupimy się na zachowaniach niepożądanych najczęściej zgłaszanych przez opiekunów:
- załatwianie się poza kuwetą,
- drapanie mebli i ścian,
- skakanie po meblach, firankach,
- drapanie opiekunów,
- gryzienie i agresja,
- nocna aktywność i wokalizacja.

Sięgniemy do przyczyn tego rodzaju zachowań, omówimy na konkretnych przypadkach jak szukać ich podłoża, i jakie przyjąć postępowanie. Nie ma bowiem jednego słusznego rozwiązania w przypadku danego problemu, to samo zachowanie może mieć różne przyczyny, i wymagać w związku z tym zupełnie innego postępowania. 

Popatrzymy na kocie zachowania od strony najistotniejszej, czyli emocji. Nauczymy się rozpoznawać objawy stresu, szczególnie tego przewlekłego. Bo kot zestresowany to nie tylko ten syczący i gryzący, to bardzo często ten grzecznie siedzący, skulony w legowisku, pozornie przesypiający całe dnie, niechętny do zabawy, określany jako „leniwy”.

Odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego emocje są takie ważne. Jakie emocje będą wzmacniały niepożądane zachowania, a które pomogą nam się z nimi uporać?

Zapraszam tych wszystkich, którzy nie szukają cudownego rozwiązania kocich problemów w postaci magicznej pigułki, ale którzy chcą naprawdę zgłębić kocią naturę i nauczyć się ze swoimi kotami bądź tym jedynym ukochanym kotem rozmawiać. 

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu, w dniu 7.03.2020 roku. Jeszcze nie jest dopięta sala, jej adres podam w późniejszym terminie. Staram się, żeby było to miejsce, w którym zapewniony będziemy mieć jakiś posiłek. 

Wykładowca: Dorota Szadurska, Behawiorystka COAPE i Studium Kot, Zoopsycholog PAN

Czas: od godziny 9:30 do 18:00, ale w przypadku pytań i dyskusji, jeśli się takowa rozwinie, a uczestnicy będą jeszcze mieli siły, możemy posiedzieć dłużej :)

Koszt: 310 zł

Szczegółowy rozkład >>>>>>>>>>>>>> 

 


Dorota Szadurska

Behawiorystka Centre of Applied Pet Ethology COAPE i Studium Kot 

Absolwentka Psychologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk

Absolwentka Pielęgnacji i Chowu Zwierząt Towarzyszących Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego PTEtol

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>