21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

20.02.2021: Webinar "Stress in Cats".

Stress in Cats

Environmental deprivations make it impossible for our cats to present the species-typical behaviours. This, in cosequence, leads to negative emotional balance and various behavioural issues. The problem becomes a real challenge in multi-cat environments, where the compulsion to live in a group that the cat did not choose, combined with environmental deprivations, causes enormous confusion in the cat's psyche and a sharp decline in the emotional balance, often leading to depression.

What are the sources of stress for cats in our home conditions? What can we do to prevent them? One of many questions we’ll try to answer. Looking forward to seeing you soon!
 
Date: 20 February 2021 (Saturday).

Platform: Zoom.

Time: 11:00 - 14:00.

Fee: 30 €.

Lecturer: Dorota Szadurska, Cat Counsellor and Beahaviourist.

Registration: closed.


Dorota Szadurska, Graduate of Animal Psychology (Polish Academy of Sciences)

Member of The International Association of Animal Professionals

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>