21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

19.06.2021: Webinar "Podstawy dziedziczenia kolorów u kotów"

Kotka brytyjska Gatta

Wiedza na temat genotypu naszego kota jest absolutnie niezbędna dla każdego hodowcy. Pozwala mu starannie dobrać kocura bądź kotkę do krycia, dokładniej zaplanować kojarzenia zgodne z założonym planem hodowlanym, zadbać o zdrowe potomstwo. Chociaż słowo "genetyka" budzi atak paniki u większości śmiertelników, kojarząc się przede wszystkim z matematycznymi działaniami pomagającymi określić prawdopodobieństwo czegoś, co w teorii może, a w praktyce wcale nie musi się zdarzyć, tak naprawdę jest to nauka bardzo ciekawa a w swoich podstawach wcale nie jest trudna.

Uważam, że każdy hodowca powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami dziedziczenia, bo te same zasady co w przypadku kolorów obowiązują w przypadku innych cech, na przykład dziedziczenia grup krwi, a tutaj już stawką jest coś więcej niż tylko taki czy inny wygląd.

Termin: 19 czerwca 2021 (sobota)
Czas: 11:00 14:00

Koszt: 150 zł

Zapisy: rekrutacja zakończona.

Prowadząca: Dorota Szadurska

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>