10.06.2022: Webinar 
"Komunikacja u kotów."

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".


Webinar Zachowania agresywne u kotów

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia.

Zachowania określane jako agresywne pojawiają się jako obrona w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, pomagają w zdobyciu lepszych możliwości reprodukcyjnych, obronie potomstwa czy ważnych z punktu widzenia przetrwania zasobów, takich jak pożywienie czy terytorium - mają więc z natury charakter adaptacyjny.

Koty dziedziczą charakterystyczne dla swojego gatunku wzorce zachowań agresywnych, jednak jak każde inne zachowanie, agresja podlega procesom uczenia się – kot, używając różnych taktyk ataku lub grożenia doskonali swoje zachowanie na podstawie jego efektów. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Spotkamy się jak zawsze, na platformie Zoom, w dniu 18.06.2021 roku. 

Wykładowca: Dorota Szadurska, Behawiorystka COAPE i Studium Kot, Zoopsycholog PAN

Czas: 19:00 - 21:30.

Koszt webinaru: 120 zł

Zapisy: Zachowania agresywne u kotów: rejestracja zakończona.

 


Dorota Szadurska

Behawiorystka Centre of Applied Pet Ethology COAPE i Studium Kot 

Absolwentka Psychologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk

Członek The International Association of Animal Professionals

Webinary na temat kociego behawioru w roku 2022.


10.06.2022: Webinar "Komunikacja u kotów".

Zapraszam na ostatni przed wakacjami webinar, zamykający nasze szkolenia w tym roku akademickim, tym razem poświęcony sposobom komunikacji u kotów i odczytywaniu wysyłanych przez nie sygnałów. Zrozumienie i prawidłowa interpretacja wysyłanych przez kota sygnałów jest kluczowa dla umiejętnego postępowania z naszymi podopiecznymi. Zapraszam!

Więcej informacji: >>>>>>>>>>