23.08.2024: Warsztat 
"Stres u kotów: przyczyny, sygnały, zapobieganie."
180 zł, nagranie 3 miesiące.

Rejestracja: >>>>>>>>>>

7.03.2020: Całodniowe seminarium - "Dlaczego moje koty drą koty?"

7.03.2020 zapraszam na szkolenie na temat zasad współżycia kotów w grupie. Mile widziani również opiekunowie „jedynaków” - oni też miewają problemy. 

Kotka brytyjska Negra Agilis cattus*PLW trakcie szkolenia skupimy się na zachowaniach niepożądanych najczęściej zgłaszanych przez opiekunów:
- załatwianie się poza kuwetą,
- drapanie mebli i ścian,
- skakanie po meblach, firankach,
- drapanie opiekunów,
- gryzienie i agresja,
- nocna aktywność i wokalizacja.

Sięgniemy do przyczyn tego rodzaju zachowań, omówimy na konkretnych przypadkach jak szukać ich podłoża, i jakie przyjąć postępowanie. Nie ma bowiem jednego słusznego rozwiązania w przypadku danego problemu, to samo zachowanie może mieć różne przyczyny, i wymagać w związku z tym zupełnie innego postępowania. 

Popatrzymy na kocie zachowania od strony najistotniejszej, czyli emocji. Nauczymy się rozpoznawać objawy stresu, szczególnie tego przewlekłego. Bo kot zestresowany to nie tylko ten syczący i gryzący, to bardzo często ten grzecznie siedzący, skulony w legowisku, pozornie przesypiający całe dnie, niechętny do zabawy, określany jako „leniwy”.

Odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego emocje są takie ważne. Jakie emocje będą wzmacniały niepożądane zachowania, a które pomogą nam się z nimi uporać?

Zapraszam tych wszystkich, którzy nie szukają cudownego rozwiązania kocich problemów w postaci magicznej pigułki, ale którzy chcą naprawdę zgłębić kocią naturę i nauczyć się ze swoimi kotami bądź tym jedynym ukochanym kotem rozmawiać. 

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu, w dniu 7.03.2020 roku. Jeszcze nie jest dopięta sala, jej adres podam w późniejszym terminie. Staram się, żeby było to miejsce, w którym zapewniony będziemy mieć jakiś posiłek. 

Wykładowca: Dorota Szadurska, Behawiorystka COAPE i Studium Kot, Zoopsycholog PAN

Czas: od godziny 9:30 do 18:00, ale w przypadku pytań i dyskusji, jeśli się takowa rozwinie, a uczestnicy będą jeszcze mieli siły, możemy posiedzieć dłużej :)

Koszt: 310 zł

Szczegółowy rozkład >>>>>>>>>>>>>> 

 


Dorota Szadurska

Behawiorystka Centre of Applied Pet Ethology COAPE i Studium Kot 

Absolwentka Psychologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk

Absolwentka Pielęgnacji i Chowu Zwierząt Towarzyszących Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego PTEtol

 

23.08.2024: Warsztat 
"Stres u kotów. Przyczyny, sygnały, zapobieganie."
180 zł, nagranie 3 miesiące.

Rejestracja: >>>>>>>>>>

Poznaj kota! Webinary do wykupienia z dostępem na 3 miesiące.

Koszt pojedynczego webinaru: 180 zł.

Formularz rejestracyjny