Kotka brytyjska SC Borgia Agilis Cattus*PL Borgia jest córką naszej Clary, po przepięknym kremowym kocurze GIC Je veux l'amour de la Poupette*Nl z hodowli Zielaki*Pl. W chwili, kiedy to piszę, Borgia ma już prawie 13 lat, i choć już kastratką, jest ucieleśnieniem moich marzeń o szylkretowej koteczce. Oczywiście zawsze są jakieś "ale", ale charakter Borgii wszystko wyrównuje z nawiązką.

Borgia jest niezwykle czułym kotem. Bardzo lubi być noszona na rękach, a do snu układa się po prostu na nas, nieważne, na kolanach, na brzuchu, czy na piersi, po prostu nasze ciało jest jej kocykiem. To bardzo miłe, chociaż czasami trochę męczące...

Borgia ma już za sobą mnóstwo wystaw, i doskonale sobie na nich radzi. Ma już za sobą wiele zwycięstw, i budzi niekłamany zachwyt sędziów.

Niestety, Borgia nie jest już kotką hodowlaną - od września 2010 startuje na wystawach w klasie kastratów, i nie będzie już po niej kociąt. Mam nadzieję, że dzięki jej dzieciom Fado i Ino, oraz wnuczce Ori, jej uroda przetrwa w dalszych pokoleniach.

Borgia jest oczywiście nadal regularnie badana, ostatni komplet badań, łącznie z badaniem serca w kierunku HCM, potwierdzone certyfikatem zdrowia, pochodzi z lipca 2015.

Dotychczasowe osiągnięcia Borgii:

3 x BIS w klasie kociąt i młodzieży;
21 x NOM BIS;
9 x BIV (najlepsza brytyjska szylkretka niebieska wystawy);
2 x BOS
9 x BIS
II miejsce w konkursie TOP BRI 2007 w klasie młodzieży.
Najlepsza Kotka Brytyjska Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2009
Najlepsza Kastratka Brytyjska Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2010


Potomstwo Borgii to mioty D,   F   i   I                  RODOWÓD BORGII                     CERTYFIKAT PKD                      CERTYFIKAT HCM