21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

SC/GIP Borgia Agilis Cattus*PL, DSM, urodzona 25.11.2007. Szylkretka niebieska, BSH g.

 

Kotka brytyjska SC Borgia Agilis Cattus*PL Borgia jest córką naszej Clary, po przepięknym kremowym kocurze GIC Je veux l'amour de la Poupette*Nl z nieistniejącej już hodowli Zielaki*Pl. Borgia jest ucieleśnieniem moich marzeń o szylkretowej koteczce, o mocnej budowie z szeroką jak u kocura głową. Oczywiście zawsze są jakieś "ale", ale charakter Borgii wszystko wyrównuje z nawiązką.

Borgia jest niezwykle czułym kotem. Bardzo lubi być noszona na rękach, a do snu układa się po prostu na nas, nieważne, na kolanach, na brzuchu, czy na piersi, po prostu nasze ciało jest jej kocykiem. To bardzo miłe, chociaż czasami trochę męczące...

Borgia ma już za sobą mnóstwo wystaw, i doskonale sobie na nich radzi. Ma już za sobą wiele zwycięstw, i budzi niekłamany zachwyt sędziów.

Borgia młodo dołaczyła do grona kastratek. Niezależnie od tego, jest oczywiście nadal regularnie badana, ostatni komplet badań, łącznie z badaniem serca w kierunku HCM, potwierdzone certyfikatem zdrowia, pochodzi z lipca 2015.

Dotychczasowe osiągnięcia Borgii:

3 x BIS w klasie kociąt i młodzieży;
21 x NOM BIS;
9 x BIV (najlepsza brytyjska szylkretka niebieska wystawy);
2 x BOS
9 x BIS
II miejsce w konkursie TOP BRI 2007 w klasie młodzieży.
Najlepsza Kotka Brytyjska Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2009
Najlepsza Kastratka Brytyjska Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2010


Potomstwo Borgii to mioty D,   F   i   I


Jej syn Fado odziedziczył jej najlepsze cechy i stał się ojcem wielu pokoleń Agilisowych kociątek.


 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>