21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Clara Euforia*PL, kotka brytyjska krótkowłosa, niebieska, BSH a, ur. 14.05.2004 r.

 

Clara jest kotką, która przybyła do nas 28 sierpnia 2004 roku. Miała być królikiem, ale gdy dzieci dowiedziały się, że mogą mieć coś futrzanego, nie ustąpiły, dopóki nie zgodziłam się na, jak to określili, "zwierzę inteligentne". W ten sposób dochowałam się trzeciego dziecka w swoim stadku. Nie ukrywam, że zaraz po jej przyjeździe zaczęły się ciężkie boje o względy naszej pupilki, w których ja również brałam udział. (I nie bez powodzenia, jako że to ja najczęściej otwieram lodówkę i przynoszę do domu intrygujące, szeleszczące torby z interesującą zawartością.) Na wystawach, na których byłyśmy z Clarą, otrzymała certyfikaty dające jej tytuł Championa.

Clara była niezwykle towarzyską kotką, chociaż nie mogli tego o niej powiedzieć obcy, w każdym razie nie ci po raz pierwszy przychodzący do naszego domu. Nie lubiła głaskania przez obcych ludzi, dopiero po kilku wizytach pozwalała się bliżej zaprzyjaźnić. Nam natomiast zawsze okazywała niezwykłe przywiązanie. Przebywała zawsze tam, gdzie my, stale dotrzymując nam towarzystwa. O spaniu na brzuchu bądź piersi (ludzkiej oczywiście) nie będę już tu wspominała, bo może nie wypada...  

Niestety, wszystko to mogę napisać jedynie w czasie przeszłym. Clara skończyła w tym roku 14 lat, i  tylko tyle czasu los pozwolił nam być razem. Wszyscy mieliśmy nadzieję na trochę dłuższą wspólną podróż. Nie było nam dane.

Potomstwo Clary to mioty A,   B,   C,   E   i   H

 
 

  

 

 

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>