21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Supreme Champion Fado Agilis Cattus*PL, DVM, kocur kremowy, BSH e, ur. 30.11.2008

 

Fado jest kocurem kremowym urodzonym w mojej hodowli, synem Borgii. Miał być koteczką, ale jak wiele już moich planów, zmienionych niespodziewanie przez życie, tak i ten musiał ulec modyfikacji. Jestem bardzo szczęśliwa, że tak się ułożyło - Fado wyrósł na pięknego kocura, bardzo podobał się sędziom, ma przed swoim imieniem najwyższy z tytułów, czyli Supreme Champion, i okazał się być bardzo dobrym ojcem dla kolejnych pokoleń kociąt urodzonych w mojej hodowli. Nasz ulubieniec jest już na swojej kociej emeryturze.
Kocur brytyjski Fado z hodowli Agilis Cattus*PL

Fado jest w dojrzałym już wieku, ma 13 lat. W trakcie swojej wystawowej kariery zdobył nie tylko tytuł Supreme Champion, ma też "na koncie" kilkanaście wygranych BIV, nominacje do BISów, a nawet trzykrotne wygrane: dwa razy BOS i raz BIS. Jako młodzieniec Fado wygrał we wrześniu 2009 Specjalistyczną Wystawę Kotów Brytyjskich w klasie młodzieży - został wybranym najlepszym kotem brytyjskim w wieku 6-10 miesięcy :) Wielokrotnie wygrany BIV sprawił, że Fado jest pierwszym kotem z moim przydomkiem hodowlanym, który oprócz tytułu przed imieniem dopracował się drugiego, wpisywanego po przydomku. Jest nim Distinguished Variety Merit, czyli tytuł wskazujący na to, że Fado co najmniej dziesięciokrotnie wybierany był najlepszym kremowym kotem brytyjskim wystawy. Jestem z niego bardzo dumna!

Osiągnięcia Fado:

14 x BIV
 13 x NOM BIS 
 2 x BOS
 1 x BIS
Najlepszy kociak brytyjski w klasie 11 Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2009

Fado ma grupę krwi A (gen. Ab). Nie niesie czekolady :(

Jak wszystkie moje koty, ma przeprowadzone badania genetyczne w kierunku PKD, i jest wolny od genu odpowiedzialnego za tę chorobę. Ma też aktualne badania w kierunku FeLV i FIV, z czerwca 2017 roku. Ostatnie badanie w kierunku HCM, potwierdzone certyfikatem, pochodzi z sierpnia 2014 roku.

Potomstwo Fado to mioty: GG,  J,  K, MLS, T,  U,  V, WDDX, Y,  Q,  Z, AABB, CC, CCC, i TT.

    

Kocur brytyjski Fado z hodowli Agilis Cattus*PL.

Kocur brytyjski Fado z hodowli Agilis Cattus*PL.

Kocur brytyjski Fado z hodowli Agilis Cattus*PL.

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>