21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Kotka brytyjska Ina Agilis Cattus*PL, BSH d 03, rudy bikolor, ur. 13 stycznia 2017 roku.

Ina urodziła się w styczniu 2017, jest piękną, mocną koteczką, umięśnioną, o grubej kości. Ma też bardzo gęste futro, jedno z najbardziej "ubitych" z moich kotów. Jest koteczką z ADHD - niezmordowana w gonitwach i zabawie, jej waga w najmniejszym stopniu nie przeszkadza jej we wspinaczkach czy skokach. Gadatliwa i kontaktowa jak mama Negra :)

Ina jest przebadana, ma certyfikat PKD, i swoje pierwsze echo serca ma już również za sobą.

Dzieci Iny to mioty: CCCC , UU , XX , i ZZ

Ponieważ moja hodowla jest zamknięta, Ina jest już oczywiście kastratką. 

 

Dorota Szadurska, behawiorystka Centre of Applied Ethology (COAPE) i "Studium Kot"

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>