21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Ino Agilis Cattus*PL, kotka brytyjska krótkowłosa, za Tęczowym Mostem..

 


kotka brytyjska Ino Agilis Cattus*PLIno była ostatnią córką Borgii, pierwszej w linii z przydomkiem Agilis Cattus. Borgia, wskutek splotu nieszczęśliwych zdarzeń, przedwcześnie zakończyła swoją karierę jako kotka hodowlana, i zatrzymanie jej jedynego i ostatniego dziecka nie podlegało dyskusji.

Niestety, Inuszki już z nami nie ma. Zabrało nam ją, nagle i podstępnie, chore serduszko. Serduszko, które jeszcze przed jej ostatnią ciążą nie wykazywało żadnych zmian, nie wytrzymało trudów związanych z ciążą i połogiem. Los był wyjątkowo okrutny w tym przypadku, bo był to planowo ostatni miot Inuszki, była już wykastrowana, i miała cieszyć się spokojnym i bezstresowym życiem, matkując, w miarę własnych zachcianek, dzieciom innych kotek. Inuszki serce było ogromne i otwarte dla wszystkich, zawsze wychowywała nie tylko własne, ale i cudze dzieci, dla wszystkich mając tę samą cierpliwość i czułość. Nawet przy kastracji nic nie zaniepokoiło lekarzy, a jednak naszej dziewczynki już z nami nie ma. Brakuje nam bardzo jej powitań, wspinania się na czubeczki palców, żeby wtulić się w głaszczącą rękę, żadna z kotek nie grucha tak radośnie na powitanie już po pięciu minutach rozstania, jakby od ostatniej pieszczoty minęły wieki. Nie da się wypełnić takiej pustki. 

Ino była dorodną kotką, rozjaśnioną wersją Borgii, czyli szylkretką liliową. Pełna energii, była chyba najsprawniejszym kociakiem, jaki się u mnie urodził - z kojca wydostała się w wieku 4 tygodni, i właściwie nie było dla niej przeszkód nie do pokonania :)

Miała wspaniały charakter - przytulna, stale szukała kontaktu, dopraszała się pieszczot, i najlepiej "czółkowała" ze wszystkich moich kotów - to zapewne po tatusiu, który uwielbia "baranki". Moja dziewczynka była Championem.

W naszej hodowli zostawiliśmy jej córkę, czekoladową Ori, i czarnego wnuka Django. W oczach Django widzę spojrzenie i energię babci :)

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>