Negra jest młodą kotką, urodziła się 26 kwietnia 2012 roku. Jest kolejnym krokiem do przodu na mojej hodowlanej ścieżce - kolejna kotka, która nie niesie genu długiego włosa. To dla mnie bardzo ważne, bo chociaż długowłose brytki są pięknymi kotami, gen długiego włosa nadaje tym krótkowłosym niepożądaną strukturę.

Negra jest kotką "w sile wieku", ma 7 lat, i cieszy mnie nie tylko ze względu na swój piękny, majestatyczny wygląd, ale przede wszystkim ze względu na jej fantastyczny charakter. Spokojna i wyważona, doskonale zgrana jest z 7 osobową grupą w jakiej przyszło jej żyć.

Byłyśmy tylko na kilku wystawach, ale moja dziewczynka mile zaznaczyła na nich swoją obecność, na wielu wygrywając nominacje do BIS, a w samym BIS "urywała" też głosy zwycięzcom. Może poszczycić się tytułem Grand International Champion :)

Negra jest, jak inne moje koty. systematycznie badana, ma grupę krwi B, i oczywiście certyfikat PKD, a ostatnie testy w kierunku FeLV, FIV, i badanie serca, pochodzą z marca 2017 roku.

 

Dotychczasowe osiągnięcia Negry:

  6 x NOM BIS;

 

Potomstwo Negry to mioty:     T, Y, BB, MM, II, TT i YY

 
Rodowód Negry                           

 

Certyfikat PKD                                         

 

Certyfikat HCM

 

Negra Agilis Cattus*PL

Kotka brytyjska Negra Agilis Cattus*PL 

Kotka brytyjska Negra Agilis Cattus*PL