21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Negra Agilis Cattus*PL, kotka brytyjska krótkowłosa, czarna szylkretka, BSH f, ur. 26.04.2012 r.

 

Negra była kolejnym krokiem do przodu na mojej hodowlanej ścieżce, to kolejna kotka, która nie niesie genu długiego włosa. To było dla mnie bardzo ważne, bo chociaż długowłose brytki są pięknymi kotami, gen długiego włosa nadaje tym krótkowłosym niepożądaną strukturę.

Negra jest kotką "w sile wieku", ma 9 lat, i cieszy mnie nie tylko ze względu na swój piękny, majestatyczny wygląd, ale przede wszystkim ze względu na jej fantastyczny charakter. Spokojna i wyważona, doskonale zgrana jest z pozostałymi dziewczynami z naszego stada.

Negra jest, jak pozostałe moje koty. systematycznie badana, ma grupę krwi B, i oczywiście certyfikat PKD i HCM. Dziś jest oczywiście kastratką.

 

Potomstwo Negry to mioty:     T, Y, BB, MM, II, TT i YY

 

Negra Agilis Cattus*PL

 

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>