21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Perla Agilis Cattus*PL, kotka brytyjska krótkowłosa, niebieska szylkretka bikolor, BSH g 03, ur. 28.09.2012 r.

 

Perełka jest niemal kopią swojej mamy Gatty, pełną energii kolorową, biegającą kulą. Bardzo wytrwale pracowała żeby z nami zostać, nie planowałam zostawiać sobie kolejnej niebieskiej trikolorki. No cóż, poddałam się, nie byłam w stanie oprzeć się prośbom Agnieszki i Perełkowemu codziennemu budzeniu, polegającym na pieczołowitym "myciu" moich włosów i mruczeniu prosto do ucha. 

Fado też ją bardzo lubi.      A Django!

Perla jest absolutnie wyjątkowa, jest pierwszym z moich kotów, który bardzo, ale to bardzo lubi głaskanie po brzuszku. Na powitanie przewraca się na plecy, rozkłada szeroko tylne łapy, i wyciąga na całą długość, żeby było nam łatwiej ją czochrać. Zgodna i opiekuńcza, dzielnie matkowała zarówno dzieciom własnym, jak i innych kotek.

Perla ma grupę krwi A (gen. Ab), nie niesie genu długiego włosa. Jak inne moje koty, jest systematycznie badana, ma certyfikat PKD i HCM.

Potomstwo Perli to mioty  W, AA, YY i NN

 

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>