21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Kotka brytyjska krótkowłosa Raya Agilis Cattus*PL, BSH a, niebieska, ur. 26.12.2012.

 

Raya jest koloru niebieskiego, bardzo długo musiałam czekać, żeby urodziła się u mnie wreszcie następczyni Clary. Chociaż moje serce należy do trikolorek, nie może być przecież Agilisowa bez niebieskiej koteczki :) Jest zupełnie inna w typie niż Clara, i ksywy "Brzydalka" nie pozbędzie się już chyba nigdy. Najbardziej niezależna z moich kotek, do niedawna niechętnie przychodziła na pieszczoty, ale z czasem robi to coraz chętniej. Jest bardzo zgodna i pięknie opiekuje się młodszym rodzeństwem, jest też matką doskonałą, którą trzeba karmić w budce z maluszkami, bo inaczej nie wychodzi nawet na jedzenie...

Raya ma grupę krwi B, nie niesie genu długiego włosa. Razem z innymi dziewczynkami jest systematycznie badana, ma też oczywiście certyfikat PKD. Jest już na swojej kociej emeryturze :)

Potomstwo Rayi to mioty X, Z, JJ, PP i RR.

 

Raya Agilis Cattus*PL

 

Raya Agilis Cattus*PL

 

Raya Agilis Cattus*PL

Zapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>