Vesper jest najmłodszą z naszych koteczek, kolejną kopią mamy Gatty, i córką Fado. Nie niesie genu długiego włosa, i jest spełnieniem moich marzeń o koteczce po tej parze.

Mimo, że już skończyła trzy lata, to ciągle dziecko, zajęte zabawami, zwłaszcza z najmłodszymi, rodzącymi się od czasu do czasu kociątkami, które są idealnymi małymi żywymi myszkami. Do czasu oczywiście, bo i myszki rosną :) Vesper jest najbardziej przytulną, najbardziej kontaktową z moich kotek, pod tym względem przebiła nawet Borgię, której pozycja w moim sercu wydawała się przez tyle lat niezagrożona. Niestety, u weterynarza to nieprawdopodobny cykor, większy jeszcze od swojego ojca, ale ku mojemu zdumieniu bardzo dobrze odnajduje się na wystawach. Ma już tytuł International Champion, i nawet wygraną nominację do BIS. Niestety, z powodu moich różnych planów związanych z sędziowaniem i nauką nie możemy zbyt często pojawiać się na wystawach, więc z niecierpliwością czekam na jej kolejny sezon wystawowy.

Vesper jest regularnie badana, również w kierunku HCM, które z powodu różnych moich fobii wykonane miała już czterokrotnie (sierpień 2014, lipiec 2015, styczeń 2016 i październik 2016), w każdym przypadku otrzymała certyfikat. Posiada również certyfikat PKD, poświadczający, że wolna jest od genu odpowiedzialnego za wielotorbielowatość nerek.

 

Potomstwo Vesper to mioty KK, OO, i JJJ.


RODOWÓD VESPER             

 

Certyfikat PKD                           

 

Certyfikat HCM

Vesper Agilis Cattus*PL