21.01.2022: Webinar 
"Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia."

Zapisy >>>>>>>>>>>>>>>>>

Kotka brytyjska krótkowłosa SC Arabica vom Lindenpalais*DE, BSH f 03, szylkret czarny bikolor, ur. 19.09.2007.

 

Kotka brytyjska SC Arabica vom Lindenpalais*DE Arabica vom Lindenpalais*DE jest wyjątkowym domownikiem w naszym stadzie. Zawitała do nas gdy miała rok i cztery miesiące, i jest dokładnie takiej budowy, jakiej zawsze sobie życzyłam dla swoich kotów. Pięknie, harmonijnie zbudowana, z wyrazistymi, wspaniale wybarwionymi oczami, z krótkim, zwartym, i wspaniale umięśnionym korpusem.

Jest dość rzadkiego umaszczenia, i nieczęsto udaje nam się na wystawach zobaczyć koleżanki w takim samym kolorze :( Za nami kilka sezonów wystawowych, bardzo udanych dla naszej Krówki. Arabica jest już Supreme Championem, ma za sobą kilka nominacji do BIS, jeden BOS, 2 BIS-y i dwa BOB-y. Rzadko udaje nam się spotkać więcej kotek w tym samym kolorze, ale gdy już to się uda, BIV należy do nas :) 

Arabica ma wspaniały charakter, jest bardzo pokojowa i zgodna, potrafi żyć dobrze z każdym, jest niezwykle delikatna i uwielbia pieszczoty. To wszystko sprawia, że jest najprzyjemniejszą kotką do wystawiania, chociaż staram się tego nie nadużywać, bo bardzo wystaw nie lubi i jest to dla niej duży stres.

Arabica ma już 14 lat i jest już naszą hodowlaną "emerytką", co nie przeszkadza jej biegać po półkach i drapakach, jak młodemu kociakowi. Najwyraźniej przeżywa swoją drugą młodość :)

Jestem bardzo wdzięczna Kathrin, że mi zaufała, i że to mój właśnie dom stał się domem rodzinnym dla naszej pięknej Krówki.

Arabica ma ważne testy w kierunku FeLV i FIV, i aktualne badanie w kierunku HCM, oba badania z grudnia 2018 roku. Ma grupę krwi B. Niesie gen długiego włosa.

Osiągnięcia Arabiki:

2 x BOB
5 x NOM BIS
2 x BIS;
1 x BOS;
3 x BIV 
Najlepsza Kotka Brytyjska  Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich, wrzesień 2010 Potomstwo Arabiki to mioty G,  GG,  K, NRU, EE i  HHZapraszam na webinary w roku 2022.


21.01.2022: Webinar "Praktyczne rozwiązania w trakcie dokocenia".

Rok 2022 rozpoczniemy od tematu, który jest obok załatwiania się poza kuwetą najczęstszą przyczyną moich wizyt u Państwa. Opiekun jest zwykle zaskoczony odkryciem, że obecne problemy są wynikiem nie do końca zaakceptowanego dokocenia, bo połączenie kotów miało miejsce rok bądź dwa lata prędzej i wszystko wydawało się przebiegać wzorcowo. Nie jest trudno dać się zwieść wysyłanym przez koty sygnałom, bo kocia komunikacja potrafi być zawoalowana i trudna do odczytania dla ludzkich oczu, jest za to doskonale czytelna dla tych kocich. Nawarstwiające się nierozwiązane w porę problemy to właśnie wybuchy, do których mnie Państwo wzywacie. Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.02.2022: Webinar "Zabawa u kotów".

Zabawa ma wiele twarzy, spełnia wiele funkcji, jest ogromnie ważna w życiu wielu zwierząt. Czym jest zabawa dla kota? Jak właściwie bawią się koty, czy na pewno bawią się wtedy, gdy my daną aktywność bierzemy za zabawę? Jak MY powinniśmy bawić się z kotem? Jak poprzez odpowiednią zabawę zapanować nad relacjami naszych kotów? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>

18.03.2022: Webinar "Zachowania agresywne u kotów".

Agresja nie jest „jednostką chorobową”, nie jest zaburzeniem klinicznym czy „diagnozą”. Może natomiast być objawem choroby, reakcją na ból, może też być reakcją na strach i poczucie zagrożenia. Nauczymy się określać, dlaczego kot w konkretnych sytuacjach prezentuje zachowania określane przez nas jako agresywne. Czy tak samo postrzega je nasz kot? Zapraszam!

Rejestracja: >>>>>>>>>>